internettenparakazanma.info

Her ay internetten para kazanma Hızlı ve Kolay yollarını okuyun internettenparakazanma.info

Affiliate Marketing (Satış Ortaklığı) ile Para Kazanmak

Bu yazıda Affiliate Marketing (Satış Ortaklığı) ile Para Kazanmak hakkında bilgi edineceksiniz. Size nasıl ödeme aldıklarını, farklı yöntemlerin neler olduğunu, bağlı kuruluş kazançlarını nasıl artırabileceklerini söyleyeceğiz.

Affiliate Marketing (Satış Ortaklığı) ile Para Kazanmak

Affiliate Marketing (Satış Ortaklığı) ile Para Kazanmak

Bir ürünü satmakta güçlük çekmeden para kazanmanın hızlı ve ucuz bir yöntemi olan bağlı kuruluş pazarlaması, çevrimiçi gelirlerini artırmak isteyenler için yadsınamaz bir çekilişe sahip. Fakat satıcıyı tüketiciye bağladıktan sonra bir bağlı kuruluşa ödeme yapılır? Cevap karmaşık. Tüketici, her zaman bağlı kuruluşun geri bildirim alabilmesi için ürünü satın almasına gerek kalmaz. Programa bağlı olarak, bağlı kuruluşun satıcının satışlarına katkısı farklı şekilde ölçülecektir. Üyeye çeşitli şekillerde ödeme yapılabilir:

1. Satış başına ödeme yapın

Bu standart bağlı kuruluş pazarlama yapısıdır. Bu programda, satıcı bağlı kuruluşun pazarlama stratejilerinin bir sonucu olarak ürünü satın aldıktan sonra satıcıya ürünün satış fiyatının bir kısmını öder. Başka bir deyişle, iştirakçinin yatırımcının tazminat ödemeden önce ürüne yatırım yapmasını sağlamalıdır.

2. Müşteri başına ödeme yapın

Daha karmaşık bir sistem olan bu program, satış ortaklarını müşteri adaylarının dönüşümüne dayanarak telafi eder. Bağlı kuruluş, tüketiciyi satıcının web sitesini ziyaret etmeye ve istenen eylemi tamamlamaya ikna etmelidir – ister bir iletişim formu dolduruyor, ister bir ürünün denemesi için kayıt olun, bir bültene abone olun, ister yazılım veya dosyaları indirin.

3. Tıklama başına ödeme

Bu program, bağlı kuruluşu müşterileri pazarlama platformlarından satıcı web sitesine yönlendirmeleri için teşvik etmeye odaklanmaktadır. Bu, bağlı kuruluşun, müşteriyi bağlı kuruluşun sitesinden satıcının sitesine taşınacağı ölçüde meşgul etmesi gerektiği anlamına gelir. Üyeye web trafiğindeki artışa bağlı olarak ödeme yapılır.

 

Neden Bir Ortak Pazarlamacı Olmalısınız?

Bağlı pazarlamacı olmanın nedenleri nelerdir?

1. Pasif gelir

Herhangi bir “normal” iş para kazanmak için işte olmanızı gerektirirken, bağlı kuruluş pazarlama size uyurken para kazanma imkanı sunar. Bir kampanyaya ilk zaman miktarını yatırarak, tüketiciler ürünü takip eden günler ve haftalar boyunca satın aldıklarında, o zamanın sürekli geri dönüşlerini göreceksiniz. İşini bitirdikten çok sonra para alıyorsun. Bilgisayarınızın önünde olmasanız bile, pazarlama becerileriniz size sürekli bir gelir akışı sağlayacak.

2. Müşteri desteği yok.

Ürün veya hizmet sunan bireysel satıcılar ve şirketler tüketicileri ile ilgilenmeli ve satın aldıklarından memnun olmalarını sağlamalıdır. Bağlı kuruluş pazarlama yapısı sayesinde, hiçbir zaman müşteri desteği veya müşteri memnuniyeti ile ilgili olmanız gerekmez. Satış ortağı pazarlamacının tüm işi satıcıyı tüketici ile ilişkilendirmektir. Satıştan komisyonunuzu aldıktan sonra satıcı, herhangi bir tüketici şikayeti ile ilgilenir.

3. Evden çalışın

Ofise gitmekten nefret eden biriyseniz, bağlı kuruluş pazarlaması mükemmel bir çözümdür. Kendi evinizin rahatlığında çalışırken, satıcıların oluşturduğu ürünlerden kampanyalar başlatabilir ve gelir elde edebilirsiniz. Bu, pijamalarından hiç çıkmadan yapabileceğin bir iş.

4. Uygun maliyetli

Çoğu işletme, satılan ürünleri finanse etmek için başlangıç ​​ücretinin yanı sıra nakit akışı gerektirir. Bununla birlikte, bağlı kuruluş pazarlaması düşük bir maliyetle yapılabilir, bu da hızla ve çok fazla uğraşmadan başlayabileceğiniz anlamına gelir. Endişelenecek herhangi bir bağlı kuruluş programı ücreti yoktur ve bir ürün oluşturmaya gerek yoktur. Bu iş hattına başlamak nispeten basittir.

5. Uygun ve esnek.

Esas olarak bir freelancer olduğunuz için, kendi hedeflerinizi belirlemekte, kendinizi çok eğimli hissettiğinizde yönlendirmenize, ilginizi çeken ürünleri seçmekte ve hatta kendi saatlerinizi belirlemekte nihai bağımsızlığa sahip olursunuz. Bu kolaylık, yalnızca basit ve anlaşılır kampanyaları seviyorsanız veya bunlara odaklanıyorsanız portföyünüzü çeşitlendirebilirsiniz. Ayrıca kötü performans gösteren ekiplerin yanı sıra şirket kısıtlamaları ve düzenlemelerinden de kurtulacaksınız.

6. Performansa Dayalı Ödüller.

Diğer işlerinizde haftada 80 saat çalışabilir ve yine aynı maaşı alabilirsiniz. Satış ortaklığı pazarlaması yalnızca performansınıza dayanır. İçine koyduğun şeyi elde edeceksin. İnceleme becerilerinizi kazanmak ve ilgi çekici kampanyalar yazmak, gelirinizdeki doğrudan iyileşmelere yol açacaktır. Sonunda yaptığınız olağanüstü işler için para alacaksınız!

 

Ortak Satış Ortaklığı Pazarlama Kanalları

Çoğu üye şirket, hedef kitlelerinin terfi ettirilmiş ürünleri satın alma konusunda elverişli ve alıcı olmalarını sağlamak için ortak uygulamaları paylaşır. Ancak tüm üyeler aynı şekilde reklam vermemektedir. Aslında, kaldırabilecekleri farklı pazarlama kanalları vardır.

1. Etkileyenler

Etkileyici, nüfusun büyük bir bölümünün satın alma kararlarını etkileme gücüne sahip bir bireydir. Bu kişi bağlı kuruluş pazarlamasından yararlanmak için harika bir konumdadır. Zaten etkileyici bir izlemeye zaten sahipler, bu nedenle tüketicileri, sosyal medya yayınları, bloglar ve takipçileriyle olan diğer etkileşimler yoluyla tüketiciyi satıcının ürünlerine yönlendirmeleri çok kolay. Etkileyenler daha sonra yaratmalarına yardım ettikleri kârın bir kısmını alırlar.

2. Blogcular

Organik olarak arama motoru sorgularında sıralama yeteneği sayesinde, blogcular bir satıcının dönüşümlerini artırmada mükemmeldir. Blogcu, ürünü veya hizmeti örnekler ve ardından markayı zorlayıcı bir şekilde tanıtan ve trafiği satıcının sitesine yönlendiren kapsamlı bir inceleme yazar.
Blogcu, ürünün değeri hakkındaki sözcüğü yayarak satıcının satışlarını artırmaya yardımcı olduğu için verdiği ödülle ödüllendirilir. Örneğin, en iyi e-posta pazarlama hizmetleri ile ilgili makalem, ürün incelemelerini ve tüm bunlara bağlı ortak bağlantıları içerir.

3. Ücretli arama odaklı mikrositler

Mikrositlerin geliştirilmesi ve gelir elde edilmesi de ciddi miktarda satış sağlayabilir. Bu siteler bir ortak site içinde veya bir arama motorunun sponsorlu listelerinde ilan edilir. Kuruluşun ana sitesinden ayrı ve ayrıdırlar. Mikrositler, belirli bir kitleye daha odaklı ve alakalı içerik sunarak, basit ve anlaşılır eylem çağrıları nedeniyle artan dönüşümlere yol açar.

4. E-posta listeleri

Daha eski kaynaklarına rağmen, e-posta pazarlaması hala geçerli bir bağlı kuruluş pazarlama geliri kaynağıdır. Bazı bağlı kuruluşlar, satıcının ürünlerini tanıtmak için kullanabilecekleri e-posta listelerine sahiptir. Diğerleri, tüketici ürünü satın aldıktan sonra komisyon kazanması için ürünlere köprüler içeren e-posta bültenlerinden yararlanabilir. Diğer bir yöntem, bağlı kuruluşun zaman içinde e-posta listeleri geliştirmesidir. Çeşitli kampanyalarını toplu halde e-postaları toplamak için kullanırlar, sonra da tanıtmakta oldukları ürünlerle ilgili e-postalar gönderirler.

5. Büyük medya siteleri

Her zaman büyük miktarda trafik oluşturmak üzere tasarlanan bu siteler milyonlarca izleyici kitlesini oluşturmaya odaklanıyor. Bu web siteleri, pankartlar ve bağlamsal bağlı kuruluş bağlantıları kullanarak ürünleri büyük kitlelere tanıtmaktadır. Bu yöntem, üstün pozlama sunar ve dönüşüm oranlarını iyileştirerek hem satıcı hem de satış ortağı için birinci sınıf bir gelir sağlar.

 

Başarılı Bir Ortaklık Pazarlamacı Olmanıza Yardımcı Olmanın İpuçları

1. Bir ilişki geliştirmek

Bağlı kuruluş pazarlama kariyerinize başladığınızda, çok özel ilgi alanlarına sahip bir kitle geliştirmek istersiniz. Bu, bağlı kuruluş kampanyalarınızı bu nişe göre uyarlamanıza ve dönüşüm sağlama olasılığınızı artırmanıza olanak tanır. Kendinizi geniş bir ürün yelpazesini tanıtmak yerine bir alanda uzman olarak belirleyerek, ürünü satın alma ihtimali yüksek olan insanlara pazarlayabilirsiniz.

2. Kişiselleştirin.

Tanıtımını yapabileceğiniz ürün sıkıntısı yoktur. Kişisel olarak inandığınız ürünleri seçme ve seçme yeteneğine sahip olacaksınız. Bu nedenle, kampanyalarınızın, tüketicilerin zevk alacağı gerçekten değerli ürünler etrafında toplandığından emin olun. Kişisel markanızın güvenilirliğini eşzamanlı olarak kurarken etkileyici bir dönüşüm oranı elde edersiniz.

Ayrıca, diğer blogcular ve etkileyicilerle çalışmak için e-posta erişiminde gerçekten iyi olmak isteyeceksiniz. Kişilerin iletişim bilgilerini toplamak ve konukların blog oluşturmalarını ve bağlı kuruluş fırsatlarını almak için kişisel e-postalar göndermek için ContactOut gibi bir araç kullanın.

3. Ürün ve hizmetleri incelemeye başlayın.

Alanınıza giren ürün ve hizmetleri incelemeye odaklanın. Ardından, izleyicilerinizle oluşturduğunuz ilişkiyi ve bir uzman olarak duruşunuzu kullanarak okuyucularınıza, tanıtmakta olduğunuz ürünü veya hizmeti satın almaktan neden fayda sağlayabileceklerini söyleyin. Bir bağlı kuruluş programı varsa, çevrimiçi satılan hemen hemen her şey gözden geçirilebilir – fiziksel ürünler, dijital yazılımlar ve hatta çevrimiçi paylaşım, yolculuk paylaşımı veya tatil köyü rezervasyonu gibi hizmetleri inceleyebilirsiniz. Bu ürünü aynı kategorideki diğer ürünlerle karşılaştırmak özellikle etkilidir. En önemlisi, dönüşümleri iyileştirmek için ayrıntılı, net içerik oluşturduğunuzdan emin olun.

4. Birkaç kaynak kullanın.

Sadece bir e-posta kampanyasına odaklanmak yerine, aynı zamanda bir blog ile para kazanmak, sosyal medyadaki izleyicilerinize ulaşmak ve hatta kanallar arası tanıtımlara bakmak için zaman harcayın. Kitlenizin en çok hangisine yanıt verdiğini görmek için çeşitli pazarlama stratejilerini test edin. Bu tekniği sık sık kullanın.

5. Dikkatli kampanyaları seçin.

Pazarlama becerileriniz ne kadar iyi olursa olsun, değerli bir üründen daha kötü bir üründen daha az para kazanacaksınız. Bir ürüne olan talebini tanıtmadan önce incelemek için zaman ayırın. Takım kurmadan önce satıcıyı dikkatli araştırın. Vaktiniz çok değerli ve onu karlı bir ürüne ve güvenebileceğiniz bir satıcıya harcadığınızdan emin olmak istiyorsunuz.

6. Trendlerle güncel kalın.

Bağlı kuruluş pazarlama alanında ciddi bir rekabet var. Rekabetçi kalmanızı sağlamak için herhangi bir yeni trendin zirvesinde kaldığınızdan emin olmak isteyeceksiniz. Ayrıca, sürekli olarak oluşturulan yeni pazarlama tekniklerinden en az bir kaçından yararlanabileceksiniz. Dönüşüm oranlarınızın ve dolayısıyla gelirinizin mümkün olduğu kadar yüksek olacağını garanti etmek için tüm bu yeni stratejilerden haberdar olduğunuzdan emin olun.

Updated: June 30, 2019 — 5:27 pm
internettenparakazanma.info © 2018