internettenparakazanma.info

Her ay internetten para kazanma Hızlı ve Kolay yollarını okuyun internettenparakazanma.info

Affiliate Marketing (Satış Ortaklığı) Nedir?

Eski bir saatte uyanın. Tamamen tıkanmış taşıtlarla sıkışan caddelerdeki toplam ızgara ile ofise gidin. Dikkatinizi çeken bir e-postadan sonra saat beşte tatlı çıkana kadar e-postayla gönderin.

Sesi korkunç mu?

Birkaç dolar kazanmak için sıçan ırkının monotonluğu ve şaşkınlığı ile uğraşmak yerine, herhangi bir zamanda, herhangi bir yerden – uyurken bile para kazanabilirsiniz?

Bağlı kuruluş pazarlamanın arkasındaki kavram budur.

Affiliate Marketing (Satış Ortaklığı) Nedir?

Satış ortaklığı pazarlaması, satışları artırmak ve önemli çevrimiçi gelir elde etmek için popüler bir taktiktir. Hem markalar hem de bağlı pazarlamacılar için son derece faydalı olan, daha az geleneksel pazarlama taktiklerini hedef alan yeni baskı. Aslında:

 

  • Markaların% 81’i ve yayıncıların% 84’ü, bağlı kuruluş pazarlama harcaması her yıl ABD’de arttıkça artmaya devam edecek bir istatistik olan bağlı kuruluş pazarlamasının gücünden yararlanmaktadır.
  • Her yıl ABD’de bağlı kuruluş pazarlama harcamalarında% 10,1’lik bir artış söz konusudur, bu 2020 yılına kadar bu sayının 6,8 milyar dolara ulaşacağı anlamına gelmektedir.
  • 2018’de, içerik pazarlama maliyetlerinin geleneksel pazarlama planlarının% 62’si olduğu ve aynı anda geleneksel yöntemlerin üç katı müşteri adayı olduğu belirlendi. Aslında, çevrimiçi yapılan tüm siparişlerin% 16’sı bağlı kuruluş pazarlamasının etkisine bağlanabilir.
  • 2017 yılının Mart ayında, Amazon’un ortaklık yapısı değişti ve yaratıcılara ürün gelirinin% 1-10’unu sunarak, bağlı kuruluşlara sattıkları dikeylere göre pasif gelirlerini çarpıcı bir şekilde artırma fırsatı sağladı.
  • Milyoner Mentoru olarak bilinen Jason Stone’un bağlı kuruluş pazarlaması, 2017’nin haziran ve temmuz aylarında, sadece 7 milyon dolarlık bir perakendeci satışından sorumluydu.

 

Affiliate Marketing (Satış Ortaklığı) Nedir?

Bağlı kuruluş pazarlaması, bağlı kuruluşun başka birinin veya şirketin ürünlerini pazarlamak için komisyon kazandığı süreçtir. Satış ortağı, sadece zevk aldıkları bir ürünü arar, daha sonra bu ürünü tanıtır ve yaptıkları her satıştan bir parça kazanç elde eder. Satışlar, bir web sitesinden diğerine bağlı kuruluş bağlantıları aracılığıyla izlenir.

 

Affiliate Marketing (Satış Ortaklığı) Nasıl Çalışıyor?

Bağlı kuruluş pazarlaması, ürün pazarlamasının ve yaratmanın sorumluluklarını taraflar arasında yayarak çalıştığından, daha etkin bir pazarlama stratejisi için çeşitli bireylerin yeteneklerini artırırken, kârlı bir şekilde pay sahiplerine katkı sağlar. Bu işi yapmak için üç farklı tarafın katılması gerekir:

  1. Satıcı ve ürün yaratıcıları.
  2. Ortak veya reklamveren.
  3. Tüketici.

Bağlantılı pazarlamanın başarılı olmasını sağlamak için bu üç tarafın paylaştığı karmaşık ilişkiyi ele alalım.

 

1. Satıcı ve ürün yaratıcıları.

Bir solo girişimci veya büyük bir işletme olsun, satıcı, satıcısı, tüccarı, ürün yaratıcısı veya pazarlayacak bir ürünü olan bir satıcıdır. Ürün, ev eşyaları gibi fiziksel bir nesne veya makyaj öğreticileri gibi bir hizmet olabilir. Marka olarak da bilinir, satıcının pazarlamaya aktif olarak dahil olması gerekmez, ancak aynı zamanda bağlı kuruluş pazarlamasıyla ilişkili gelir paylaşımından reklamveren ve kazanç elde edebilirler.

 

2. Ortak veya yayıncı.

Yayıncı olarak da bilinen bağlı kuruluş, satıcının ürününü potansiyel tüketicilere çekici bir şekilde pazarlayan bir birey veya şirket olabilir. Başka bir deyişle, bağlı kuruluş, ürünü tüketicilere değerli veya faydalı olduklarına ikna etmeye ve ürünü satın almaya ikna etmeye teşvik eder. Tüketici ürünü satın almaktan vazgeçerse, bağlı kuruluş elde edilen gelirin bir kısmını alır.

Bağlı kuruluşlar genellikle pazarladıkları, genellikle o izleyicinin çıkarlarına bağlı kalarak çok spesifik bir kitleye sahiptir. Bu, bağlı kuruluşun promosyonda en çok rol alacak olan tüketicileri çekmesine yardımcı olan tanımlanmış bir niş veya kişisel marka yaratır.

 

3. Tüketici.

Tüketici bunu bilse de bilmesin de, onlar (ve alımları) bağlı kuruluş pazarlamasının itici güçleridir. İştirakler bu ürünleri sosyal medyada, bloglarda ve web sitelerinde paylaşıyor.

Tüketiciler ürünü satın aldıklarında satıcı ve bağlı ortak karları paylaşır. Bazen satış ortağı, yaptıkları satışlar için komisyon aldıklarını açıklayarak tüketiciye açık davranmayı seçebilir. Diğer zamanlarda, tüketici, satın alımlarının arkasındaki bağlı kuruluş pazarlama altyapısı için tamamen habersiz olabilir.

Her iki durumda da, bağlı kuruluş pazarlaması yoluyla satın alınan ürün için nadiren daha fazla ödeme yapacaklar; bağlı kuruluşun kardaki payı perakende satış fiyatına dahil edilir. Tüketici, satın alma işlemini tamamlayacak ve ürünü, önemli bir parçası oldukları bağlı kuruluş pazarlama sisteminden etkilenmeden normal şekilde alacaktır. Affiliate Marketing’i internetten para kazanmak için kullanın

Updated: June 30, 2019 — 4:36 pm
internettenparakazanma.info © 2018