internettenparakazanma.info

Her ay internetten para kazanma Hızlı ve Kolay yollarını okuyun internettenparakazanma.info

Dünyanın En İyi 10 Blog Siteleri

İster gelecek vaad eden bir blog yazarı olun, ister sadece hayatınızdan biraz ilham almak isteyin, işte her şeyden önce başlamış olan blog yazarları ile Dünya En İyi 10 Blog Siteleri listesi. Keyfini çıkarın! Bloglamaya başlamak istiyorsanız, nasıl bir wordpress blog oluşturulacağını öğrenin.

Dünyanın En İyi 10 Blog Siteleri

Dünyanın En İyi 10 Blog Siteleri

Dünyanın En İyi 10 Blog Siteleri listesi aşağıdadır. Aşağıdaki tüm bloglar farklı kategorilere aittir ve hayatınıza farklı şekillerde ilham verecektir.

 

1. Gary Vaynerchuk @ GaryVaynerchuk.com ile tanışın

Şarap ile ilgili her şeyi takıntılı bir şekilde konuştuğu bir video blog olan Wine Library TV’nin çılgın ve giden sunucusu olarak internet şöhreti kazanan çok gürültülü ve karizmatik bir New Yorklu. Dünyanın En İyi 10 Blog Siteleri nin sıradışı video türlerinden biridir. Online video blog aracılığıyla, şarap işini yılda 3 milyon dolarlık bir şarap perakende mağazasından 60 milyon dolarlık bir şarap toptancılığı işine kurdu.

Gary Vaynerchuk, kişisel markasıyla ilgili multi-milyon dolarlık bir imparatorluk kurdu. İki kez en çok satan yazar ve dünyanın en büyük markalarından bazılarıyla çalışan çok büyük bir dijital pazarlama ajansı olan Vayner Media’nın kurucu ortağıdır.

The Wall Street Journal, GQ ve Time Magazine’de ve Conan O’Brien ve The Ellen DeGeneres Show ile birlikte Late Night’ta gösterildi.

 

2. Rand Fishkin @ SEOmoz.org ile tanışın

Rand Fiskin, bir aile işletmesi web geliştirme şirketi için çalışırken, 2004’te SEO hakkında (Blog Arama Motoru Optimizasyonu) bloglamaya başlayan bir üniversite okulu bıraktı. Ayrıca birkaç küçük müşteriye SEO danışmanlık hizmeti veriyordu.

SEOmoz o zamandan beri danışmanlık işinden ayrıldı ve bunun yerine sadece harika SEO yazılımları oluşturmaya ve aynı zamanda arama endüstrisi ile ilgili eğitim kaynakları olan geniş bir topluluğu desteklemeye odaklandı.

Şirketin yazılım ve abonelik hizmetlerinden her ay milyonlarca dolar kazandığı söyleniyor. Şirket ayrıca, 2012 yılında, başka şirketleri satın almak için kullandığı 18 milyon doları da artırdı. Rand hala aktif olarak şirketi yönetiyor ve zaman zaman ana blog’da yer alıyor. En iyi SEO Blog Siteleri biridir.

 

3. SmartPassiveIncome.com @ Pat Flynn ile tanışın

Pat, dünyadaki en ilham verici blog yazarlarından biridir. İşini birkaç yıl kariyerine kaybettikten sonra, büyüyen ailesini desteklemek için çabalıyordu. Çeşitli web siteleri ve çevrimiçi para kazanma projeleriyle ilerlemesini izlemek için SmartPassiveIncome.com adlı bir web sitesi başlattı.

Şeffaflığı ve dürüstlüğü sayesinde o zamandan beri kitlesel bir takip ve okuyucu kitlesi kurmuştur. Bu güne kadar Pat, aylık kazançlarını sayısız insana ilham veren okurlara açıklar.

Pat şu anda endüstri konferanslarına katılıyor, okurları için düzenli bir podcast yayınlıyor ve ailesiyle olabildiğince çok zaman geçiriyor. Pat, ayda ortalama 50.000 ABD doları kazanmıştır.

 

4. Brian Clark @ Copyblogger.com ile tanışın

Brian Clark, Copyblogger’ın kurucusu. Blog’a 2006’da girişimcilerin daha iyi metin yazarları, içerik pazarlamacıları ve etrafındaki “içerik kralları” olarak daha iyi öğrenmelerini sağlamak için bir kaynak olarak başladı. Blog, web için katil içerik oluşturma konusunda bir otorite haline geldi.

100k + aboneleri ile Brian, akıllı şirketler edindi ve birkaç spinoff şirketi açan Copyblogger Media’yı başlatmak için okur kitlesinden faydalandı. Bu yazılım şirketleri arasında Scribe, Synthesis, Premise ve StudioPress bulunmaktadır.

İş modelinin arkasındaki dahi, sadık okuyucularının onu sevmesi ve şirketin oluşturduğu pazarlama yazılımını satın almak için sıraya girmesidir. Brian hala Copyblogger’ı çalıştıran günlerde çok aktif.

 

5. Andrew Sullivan @ thedishdaily.com ile tanışın

Andrew, 2000 yılının sonlarına yakın bir tarih olan The Daily Dish adlı bloguna başladı. 2003 yılının ortalarında, ayda yaklaşık 300.000 tekil ziyaret aldı.

Sullivan, 2013 yılında bazı büyük değişiklikler yaptı ve diğer günlük blog gösterilerini (eski adıyla TIME, The Atlantic ve The Daily Beast) The Daily Dish’de tam zamanlı olarak çalışmaya bırakmaya karar verdi. Piyasaya sürüldüğü gün, blogun tekrarlayan gelirlerde 330.000 $ ‘ı aldığı ve okurlara ayda ortalama 20 $ ücret aldığı bildiriliyor.

 

6. Harvey Levin @ TMZ.com ile tanışın

Harvey bir Amerikan avukatı, hukuk analisti, blog yazarı ve ünlü muhabirdir. TMZ web sitesi ünlü dedikodu konusunda önde gelen bir otoritedir.

Harvey’in kendi TV şovunu düzenlediğini veya CNN, FOX ve diğer ağlardaki ünlülerle ilgili konularda konuk olarak göründüğünü görebilirsiniz. Kendisine kişisel bir marka oluşturmak için blogunun popülerliğinden yararlanmayı başardı.

 

7. TechCrunch.com’da Michael Arrington ile tanışın

Michael, tüm zamanların en sevdiğim blog yazarlarından biri. Kaliforniya’da teknoloji anlaşmaları üzerine çalışan birleşme ve devralma avukatı olarak başladı. Başlangıç ​​dünyasına olan tutkusunu anladıktan sonra, TechCrunch.com adında bir teknoloji blogu başlatmaya karar verdi ve burada dünyanın dört bir yanından en iyi gelecek teknoloji şirketleri ve girişimcilerinden bazılarını profillendirip gözden geçirdi.

TechCrunch, teknoloji endüstrisinde en çok okunan bloglardan biri oldu ve sonuç olarak, AOL tarafından 30 Milyon Dolar karşılığında alındı. Michael satış gelirlerini bir melek yatırımcı olmak ve kendi yatırım fonu olan CrunchFund’u yeni başlayanlara yatırım yapmak için kullandı. Bugün, Arrington hala vadide bir taşıyıcı ve çalkalayıcı olarak kabul edilir.

 

8. Fourhourworkweek.com / blog @ Tim Ferriss ile tanışın

Tim, blog yazıları aracılığıyla çevrimiçi takip eden büyük bir kitle inşa eden, kendini ilan eden bir hayat korsanıdır. Anında en çok satanlar haline gelen “4 Saat Çalışma Haftası” nın yazarıdır. Ayrıca iki tane daha çok satan kitap yayınlamaya devam etti.

O dünya çapında sık sık öğretim görevlisi. Ayrıca “yaşam tarzı tasarımı” ve sıra dışı bir yaşam sürdürme fikrini popülerleştirdi.

Tim, “internet yaşam tarzı” ya da yaşam tarzı girişimcilerinin, dünyanın her yerinden dizüstü bilgisayarlarında çalışabilme yeteneklerini yaygınlaştırmakla tanınır.

 

9. TimothySkes ile @ TimothySykes.com tanışın

Tim, 12.000 dolarlık Bar-Mitzva Parasını nasıl 1 milyon dolara çıkardığını belgelemek için bloglamaya başladı. Penny Stock işleminde otorite olduğu için internet şöhreti kazanmıştır.

Blogunda, yüzlerce ziyaretçinin katıldığı, diğer yatırımcıları yatırımcı stratejileri konusunda eğiten Profit.ly gibi ek şirketler kurmasına izin verildi.

Borsa konularında ABC, CNN, FOX ve CNBC’de televizyonda göründüğü sıkça görülüyor.

 

10. Problogger.net @ Darren Rowse ile tanışın

Darren, bilmeniz gereken başka bir blogcu. Bloglamaya hobi olarak başladı. Olimpiyatlar ve fotoğrafçılığa olan tutkusuyla ilgili blog yazdı ve sonunda diğer blogculara yardım etmeye yönelik bir web sitesi olan Problogger’ı başlattı.

Darren şu anda tam zamanlı bir blog yazarı ve reklam anlaşmalarından, ortaklık programlarından, adsense’den ve bir e-kitap satışından para kazanmaya başladı.

Darren, çevrimiçi olarak bir miktar ün kazandı ve 2007’de Forbes İnternet Ünlüleri listesine seçildi. Avustralya’nın Melbourne kentinde ailesiyle birlikte yaşıyor ve hala blog yazarlığı yaparak tam gün yaşıyor!

Umarım Dünya En İyi 10 Blog Siteleri ‘ni beğenmişsinizdir. Bir blogcu olmayı arzu ediyorsanız, bu başarılı blogculardan blog ile nasıl para kazanılacağını öğrenin.

Updated: August 16, 2019 — 3:32 pm
internettenparakazanma.info © 2018