internettenparakazanma.info

Her ay internetten para kazanma Hızlı ve Kolay yollarını okuyun internettenparakazanma.info

Freelance Nedir – Freelancing’tan Para Kazanmak

Geleneksel kariyerlerden vazgeçmeyi ve onlara sevdikleri bir yaşam tarzı yaratma konusunda daha fazla esneklik sağlayan serbest bir iş kurmayı seçen 54 milyondan fazla Amerikalı ile, şirketlerin dünya çapında işleyişinde benzeri görülmemiş bir değişim görüyoruz. Freelance Nedir ve Freelance’den Para Kazanmak öğrenin.

Freelancers çalışanların işe alınması sadece daha kabul edilebilir olmakla kalmaz, aynı zamanda birçok işletme için daha çekici hale gelir. Bu, yararlı bir beceriye sahip kişiler tarafından serbest bir işe başlamak ve sonunda sürdürülebilir bir serbest meslek kariyeri haline gelmek için inanılmaz bir fırsat yaratır. Bu tam olarak içerik pazarlama danışmanı işletmemle yaptığım şeydi.

Freelance Nedir

 

Freelancing’tan Para Kazanmak

Freelance iş başlamadan önce, neden ilk önce freelancing çalışmaya başlamak istediğinizi açıkça anlamanız gerekir. Daha büyük resim hedeflerinizi aklınıza getirdikten sonra, sınırlı sürenizi nasıl kullandığınız, serbest çalışma ile başarı seviyenizi büyük ölçüde belirleyecektir.

 

1. Hedeflerinizi tanımlayın.

Açıkça tanımlanmış, kolayca ölçülebilir hedefler olmadan, gitmek istediğiniz yere ulaşmak için çok zor bir zaman geçireceksiniz.

 • Freelancing meslek sadece günlük işinizin yanında fazladan gelir elde etmenin bir yolu mu?
 • En sonunda, kendi patronunuz olmanın yaşam tarzı yararları nedeniyle tam zamanlı bir freelancer meslek sahibi olmak ister misiniz?
 • Ya da, tamamen farklı bir hedefe ulaşmak için freelancing leştirmeyi bir basamak taşı olarak mı kullanmak istiyorsunuz?

Nihai hedefiniz ne olursa olsun, onu açıkça netleştirmeniz gerekir. Bu, dünyanın en başarılı girişimcilerinin başarılı bir şekilde iş kurma konusunda anlaştıkları bir şey.

Bir freelance iş kurmayı neden düşündüğünüzü anlamak için zaman ayırın; freelance yazar olmak ister misiniz? freelance tasarımcı? freelance çalışan bir geliştirici mi? Bu kararın, daha büyük resim hedeflerinize ulaşmak için ilerlemenizdeki doğru hamle olduğundan emin olun.

Sadece freelancing çalışmanın sizi nereye götürmek istediği konusunda netlik kazandıktan sonra, serbest işinizin başarılı olmasına yardımcı olacak kısa vadeli hedeflerinize ve kriterlerinize geri dönmeye başlayabilirsiniz.

 

2. Kârlı bir Niş bulun.

Ticari bir grafik tasarımcı olduğunuzu varsayalım ya da en azından boş zamanlarınızda yeteneklerinizi Adobe Illustrator ve Photoshop ile geliştiriyorsunuz.

Açıkçası, endüstrinizde ne yaparsanız yapın, sizden çok daha düşük ücretler almaya razı olacak birçok rakip var. Dünyanın her yerinden, sizden daha az ödemeli konserleri kabul etmeye istekli olacak daha düşük yaşam maliyeti olan insanlar var. Şu anda bir freelancer meslek sahibi olarak fiyat konusunda rekabet etmeye çalışmak fikrinden kurtulun.

Özellikle Fiverr, Upwork veya diğer freelance meslek siteleri gibi siteler zaten düşük fiyatlı freelancerlar için sayısız seçeneğe sahipse, evde çalışan bir iş sahibinden freelance çalışan olarak çalışmak için diğer insanlarla en alt düzeyde yarışmaya değmez. Yan not: Kesinlikle, gerekmediğiniz sürece (önce bu yazıdaki her şeyi denedikten sonra), hiçbir zaman bu sitelerden hiçbirinde hizmetlerinizi listelememenizi öneririm.

 

3. Hedef İstemcilerinizi Tanımlayın.

Kârlı bir niş bulmak kadar önemli, freelance işiniz için doğru müşteri türlerini çekmek.

Freelance işinize yeni başladıkça, birkaç müşteriye ulaşmak için daha fazla bir tüfek yaklaşımı kullanmak iyi olacaktır. Kiminle çalışmak istediğine dair bazı ilk varsayımlarda bulun, ilk önce onları hedefle ve birkaç taneyle çalıştıktan sonra, benzer müşterileri takip etmeye devam edip etmeyeceğine dair çok net bir anlayış geliştireceksin.

Freelance işlerime başladığımdan beri, zaman içinde yalnızca iki çok özel işletme türüyle eşleşmesi için hedef müşteri profilimi yükselttim. Tanınmış kişisel markalara sahip, yüksek büyümeli teknoloji girişimleri ve iş dünyası temsilcileri.

Şu ana kadar freelance işlerimin odağını daraltmamın temel nedenleri, bu tür (çok benzer) müşterilerin en iyi şekilde çalışması ve her ikisinin de sık sık yönlendirmelere yol açan benzer çevrelerde çalışmasıdır. İtibarımı nişim içinde inşa ediyorum.

Bu, ilk başta yapılması zor bir karardır, çünkü çok fazla işi geri çevirmek demektir. Ancak, en iyi çalıştığınız hedef müşterilerinize daralma süreci, uzun vadede çok daha iyi sonuçlar elde etmenize yardımcı olacaktır. Sizin için savunmaya istekli birkaç müşteriniz olduğunda, ivme gerçekten artacak. Bu, Caroline Beaton’un freelance işine başladığı zaman çok başarılı olduğu bir şeydi.

Freelance işinize başlamak için yaptığınız her şeyle, fiyatla değil, değere rekabet etme odağımıza geri dönersek – özellikle çok sınırlı miktarda boş vaktiniz olduğunda – en yüksek kalitede sonuçları sunma yeteneğinizi göstermeniz gerekir. Müşterileriniz Freelance idollerimden biri olarak, Paul Jarvis bunu çok iyi ifade ediyor: “Müşterilerinizi satış gücünüz olacak kadar mutlu ve başarılı kılın.”

Amacınız otoritenizi oluşturmak ve sonunda belirli bir müşteri (ler) için kaynak olarak görülüyor.

Dar (iyi seçilmiş) bir nişe o kadar iyi hitap edersek, hedef müşterileriniz, projelerinde onlara yardım edecek en iyi kişi olduğunuza karar vermede çok hızlı bir yol izleyecektir. Bu, her şeyden önce, hiç kimseyi atmayacağınız ilk fiyatlara göz atmadan prim ücretlerini ödemenin yoludur.

Freelance bir işe başlarken en iyi hedef müşteri türünü belirlemek için kendinize şu üç soruyu sorun:

 • Hangi işletmeler hizmetlerimi faydalı bulacak?
 • Gelir hedefime ulaşmak için hangi işletmelerden ücret talep edeceğim?
 • Bu işletmelerdeki karar vericiler kimlerdir ve demografik özellikleri ve ilgi alanları hakkında ne öğrenebilirim? Onlarla kişisel bir düzeyde bağlantı kurmanın bir yolunu bulabilir miyim?
 • Tüm bu bilgilere sahip olduğunuzda, bu müşterilerin sizden istediklerinin özünü doğrudan kesen soğuk bir e-posta oluşturmak için iyi bir konumda olacaksınız – onlarla bağlantı kurabilecek ve anında değer sunabileceksiniz.

 

4. Servisleriniz için Stratejik Fiyatlar Belirleyin.

Freelance işiniz için başlamadan önce doğru fiyatları belirleme konusunda çok konuştum. Freelance saat oranınızı ayarlama sürecinde sizi yönlendiren bir Infographic bile tasarladım.

Saf sayılar perspektifinden bakıldığında, MotiveApp’ın bu hesap makinesi, gelir hedeflerinizi ve harcama seviyenizi karşılamak için saatlik ücretinizin ne olacağını belirlemek için elinden geldiğince iyi. Yaşamak istediğiniz yaşam tarzını sağlamak için yeterince ücret aldığınızı kontrol etmek için harika bir araçtır, ancak fiyatlandırma stratejinizi çok farklı bir ilerleme göz önünde bulundurarak belirlemenizi öneririm.

Unutmayın, kendinizi rakiplerinizin ücretlendirmesine bağlı olarak değil, sunduğunuz değere göre fiyatlandırmanız gerekir.

Başkalarının, değerinizi tanımladığınız terimleri belirlemesine izin vermeyin. Freelance meslek sahibi bir iş başlatmakla ilgili olan bu değil.

Dijital pazarlama danışmanı Neil Patel, blogunda SEO freelance bir işletme yürütürken edindiği derslerin birçoğunu, hatta daha pasif yollarla para bloglama yapmayı öğrenmeden önce bile chronicles. Bana verilen en seçkin derslerden biri, ne kadar fazla suçluyorsanız, o kadar az müşteri şikayet ediyor. Bütçeleri büyük olan hedef müşterileri çok zekice seçtiği için, bu parayı hizmetlerinize yatırım yaparak geri kazanmak için para harcama konusunda daha istekli olduklarını biliyor.

Diğer yandan, daha küçük müşteriler genellikle oynayacakları kadar paraya sahip değildir ve bu nedenle projeler büyük getiri sağlamadığında, kayıplar konusunda çok fazla dayanamazlar.

Fiyatların çok yüksek olduğu bir şey yoktur. Fiyatlarınız, hedeflediğiniz müşteri türlerine göre çok yüksek (veya çok düşük) olabilir, ancak hizmetlerinizi kime yönlendireceğine karar verirken ödevinizi yaparsanız, tam olarak müşterilerinizin ihtiyaç duyduğu şeyi satarsınız – bir fiyat karşılığında haklı çıkarabilirler.

Freelance işlerimde müşterilerim için iyi araştırılmış, derinlemesine blog yazısı fikirleri yazarım (tıpkı burada yayınladığım gibi, bir blogu nasıl başlatacağımı öğrenmek için orijinal motivasyonlarımdan biriydi).

 

5. Yüksek Kaliteli bir Portföy Web Sitesi oluşturun.

Freelance çalışan bir iş kurmayı desteklemek için güçlü bir çevrimiçi varlık yaratmanın çok büyük bir savunucusu olduğum için, size yüksek değerli müşteriler kazandıran freelance bir portföy oluşturmak için gerekli tüm unsurları paylaşmak üzere bir uzman Laurence Bradford’u getirdim.

Başlangıç ​​noktası olarak, öncelikle bir portföy web sitesine sahip olmanın amacının ne olduğunu anlayalım. Genellikle, potansiyel bir müşterinin sizde, tarzınızda, işinizde ve freelance işinizde birlikte çalıştığınız geçmiş müşterilerinizde (veya şirketlerde) sahip olacağı ilk izlenimdir. Sunduğunuz hizmetleri ve bunların kime ait olduğunu etkili bir şekilde iletmeniz gerekir. Bunun ötesinde, çalışmak istediğiniz müşteriler için neden bu tür işler için en iyi kişi olduğunuzu kendiniz satmalısınız.

Freelance portföyünüzün, hizmetlerinizi satmakta gerçekten etkili olabilmesi için aşağıdakileri yapması gerekir:

Uzmanlığınızı iletin ve çalışmanızın örneklerini gösterin.

İletişim bilgilerinizi listeleyin ve kişiliğinizi gösterin.

İlgili becerilerinizi, eğitiminizi ve başarılarınızı vurgulayın.

Referansları göster (yeni işe başladığınızda iş arkadaşlarınızdan veya eski patronlardan olsalar bile).

Gelişiminizi, yeni müşterilerinizi ve güncellenmiş örnek çalışmaları gösteren düzenli güncellemeler yapın.

 

6. İdeal potansiyel müşterileri bulun (müşteri adayı)

Şimdi, dışarı çıkıp potansiyel müşterilerinin iletişim bilgileriyle birlikte bir listesini yapmanız gerekir (e-posta adresi ve adı iyi).

Sıkışmışsanız, freelance çalışanlar bulmak için burada çevrimiçi olarak 11 yer var:

 • AngelList
 • Çalışma göçebeleri
 • Flexjobs
 • RemoteOK.io
 • Facebook grupları
 • craigslist

En sevdiğiniz markaları soğuk bir şekilde e-postayla gönderme

Arkadaşlar ve aile

Profesyonel ağınız veya diğer freelance çalışanlarınız

İşvereniniz veya daha önceki işverenleriniz

 

7. Onları işaretleyin (giden pazarlama)

Ben gelen pazarlama hayranıyım, ancak daha yeni başladığınızda, harcayacak vaktiniz yok. Potansiyel müşterileri agresif bir şekilde atmanız gerekiyor.

 

8. Keşif aramaları yürütün

Potansiyel müşterileri bir kez belirledikten sonra, birinden geri dönmelisiniz. Bu noktada, bir keşif çağrısı veya ilk danışma için kitap ayırmanın zamanı geldi. Bu temelde bir olasılıkla telefona (veya görüntülü sohbete) girip birbirinize uygun olup olmadığına karar vermeye çalıştığınız yerdir.

Şimdi korkma, ama bu bir satış konuşması. Sadece uygun olup olmadığınıza karar vermek değil, aynı zamanda karar verirseniz anlaşmayı da kapatmak istersiniz.

Birçok yeni freelancer keşif çağrısı kaygısına sahip. Söyleyebileceğim tek şey ben de yaptım ve zaman ve uygulama ile daha iyi olur. Ne kadar çok keşif yaparsanız, o kadar rahat hissedeceksiniz.

 

9.  Pazarlık

Hiçbir işletme sahibi müzakere için bağışık değildir. Oyunun adı ve bir freelancer olarak, onu beklemeye gelmelisin.

İşte birkaç potansiyel senaryo ve nasıl tepki vereceğinizi seçebilirsiniz:

Müşteri fiyat konusunda pazarlık yapmak isterse: Özel durumlar dışında, ASLA fiyat konusunda pazarlık yapmamanız gerektiğine inanan bir firma olduğumu düşünüyorum. Yani, 5 sayfalık bir web sitesi için ücretiniz 3,000 dolar ise, ancak müşteri sadece 2 bin dolar alabilecekleri konusunda ısrar ederse, o zaman belki 3 sayfalık bir siteye indirmiş olursunuz.

 

10. Sözleşmenizi gönder

Kesinlikle yapmak zorunda olmamanıza rağmen, daima bir sözleşmeyle çalışmanızı şiddetle tavsiye ederim. Onlara “anlaşma mektubu” demeyi ve kısa ve tatlı kalmayı tercih ederim. Bir sözleşmeyle olan amacım, bir sorun çıkması durumunda müvekkilimin dava açmak değil, bir yanlış anlaşılma durumunda işaret edebilecek bir şey yazmam.

Hayır, bir freelancer sözleşmesi veya bağımsız bir yüklenici sözleşmesi almak için pahalı bir avukat tutmanız gerekmez. Aslında, bir tane AND CO’dan ücretsiz alabilirsiniz.

Avukat tarafından incelenen bir sözleşme şablonuna yatırım yapmak istiyorsanız, bunu deneyin.

 

11. Yeni müşterinize!

Başlama, müşterinizin noktalı çizgiyi imzaladıktan sonra olan şeydir. Onları sisteminize sokmak ve işlerin sorunsuz yürümesini sağlamak için yaptığınız şey budur.

Örneğin, onların sosyal medya yöneticisi olmak için işe alım yaptıysanız, müşteriyi Buffer veya Hootsuite gibi sosyal medya yönetim platformunuzda kurmanız gerekir. Ayrıca şifrelerine ve marka stili kılavuzuna erişmeniz gerekir. Bunların hepsi onboarding sürecinin bir parçası.

Yerleştirmeyi kolaylaştırmak için kullanabileceğiniz araçlar

 • Trello
 • Google Dokümanlar
 • Dubsado
 • Honeybook
 • keskinlik

Artık freelance bir işe nasıl başlayacağınız konusunda bir fikriniz olduğuna göre, işte bu yüzden herkesin (özellikle bin yıllıkların) serbestçe freelancing olması gerektiğine inanıyorum. Şimdiye kadar verdiğim en iyi kararlardan biri oldu ve bugüne kadarki en tutarlı yan işim oldu. Evde İnternetten para kazanma yollarını okuyun.

Freelance meslek sahibi olmayı veya danışman olmaya geçiş yapmayı düşünen herkese, halen tam zamanlı çalışırken ilk önce yandan freelancing başlayarak başlamasını şiddetle tavsiye ediyorum.

internettenparakazanma.info © 2018